
| Parameter | Value |
|---|---|
| Capacitance | 10 mF |
| Voltage Rating (DC) | 200 V |
| Tolerance | ±10 % |
| Max Operating Temperature | 125 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Dielectric | X7R |
| Packaging | Reel |
| Voltage Rating | 200 V |
| Thickness | 1.35 mm |
| RoHS | Compliant |
| Mounting Style | Surface Mount |
| operating temperature | -55.0 °C |
| rohs status | Compliant |
| case package | 0805 |
| voltage rating dc | 200 V |
| capacitance tolerance | 10 % |
| dielectric characteristic | X7R |
Stock: 62
Distributors
pcbx
Unit Price$0.01870
Ext.Price$0.01870
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.01870 | $0.01870 |
| 10 | $0.00935 | $0.09350 |
| 50 | $0.00719 | $0.35950 |
| 100 | $0.00553 | $0.55300 |
| 500 | $0.00486 | $2.43000 |
| 1000 | $0.00427 | $4.27000 |
| 3000 | $0.00363 | $10.89000 |
| 5000 | $0.00336 | $16.80000 |
| 10000 | $0.00311 | $31.10000 |
| 30000 | $0.00288 | $86.40000 |
| 50000 | $0.00267 | $133.50000 |
